رئیس سازمان نظام مهندسی استان خبر داد:
مجموعه تاریخی آقازاده» ابرکوه خرداد 95 به بهره برداری می رسد

 


تاریخ ثبت: 1394/10/17

 

رئیس سازمان نظام مهندسی استان در حاشیه بازدید از مجموعه تاریخی آقازاده گفت: این پروژه با حمایت صندوق احیاء و بهرده برداری از اماکن تاریخی در خرداد 95 به بهره برداری می رسد.  

به گزارش روابط عمومی مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه به نقل از سرو ابرکوه، علیرضا فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، جهت بررسی طرح ساخت رستوران و کافی شاپ در مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه، به عنوان ناظر پروژه از مجموعه مذکور بازدید کرد.

فرشید در حاشیه این بازدید و در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه اظهار کرد: طرح احیاء، مرمت و بهره برداری از این مجموعه، با نظارت صندوق احیاء و بهرده برداری از اماکن تاریخی توسط شرکت گردشگران آفاق روشن ابرکوه آغاز شده است.

وی تصریح کرد: مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه بسیار خاص بوده و با توجه به موقعیت جغرافیایی که شهرستان دارد، می تواند در صنعت گردشگری و جذب توریست بسیار موثر واقع شود. لذا پیشنهاد می شود مسئولین هماهنگی های لازم را در راستای بازدید دانشجویان دانشکده های هنر و معماری از این مجموعه، انجام دهند.

وی در رابطه با چگونگی اجرای طرح مرمت مجموعه پردیسان گفت: حدود 10 سال از آخرین مرمت های انجام شده در خانه های تاریخی موسوی، حسینی دوست و سید علی آقا، می گذرد و هم اکنون پیاده کردن طرح ساخت آشپزخانه، رستوران و ایجاد تأسیسات در آنها نیاز به بازنگری و مطالعات دقیق دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در رابطه با روند فعلی پروژه مذکور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بحث تأسیسات، تأمین نورپردازی خانه آقازاده، الحاق خانه موسوی از جمله مهم ترین اقداماتی است، که در حال بررسی و اجرا می باشد.

فرشید در پایان افزود: اطلاع رسانی گسترده در رابطه با مجموع تاریخی آقازاده درسطوح استانی و ملی یکی از رسالت های اصحاب رسانه شهرستان است، که موجب جذب گردشگران می شود. لذا امیدواریم با یاری خداوند و حمایت مردم این شهر، این پروژه را در فروردین امسال به بهره برداری برسانیم.

 

 


منبع خبر: روابط عمومی مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه            تعداد بازدید: تعداد مطالعه: 668


 

دیدگاه کاربران

 
Fatal error: Call to undefined function apache_getenv() in /var/www/vhosts/aghazadeh.org/httpdocs/APPs/DCMS/DCMSUtils/Statistic/tpro.php on line 0