فرماندار ابرکوه:
ابرکوه جزو 14 شهر نمونه گردشگری ایران قرار گرفت

 


تاریخ ثبت: 1394/08/21

 

فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه این شهرستان جزو 14 شهر نمونه گردشگری ایران قرار گرفته است، گفت: باید هماهنگی‌های لازم برای معرفی بیشتر این شهر به گردشگران انجام شود.  

به گزارش روابط عمومی مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه، سیدنبی رسولی در نشست شورای اداری که با حضور حجت‌الاسلام تقوی مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در محل دفتر امام جمعه ابرکوه برگزار شد، اظهار داشت: یقین دارم به لطف خدا این حضور سبب خیر و برکت، قوت قلب و دلگرمی هر چه بیشتر همشهریان و شورای اداری می‌شود.

رسولی علاوه بر معرفی موقعیت شهرستان ابرکوه افزود: این شهرستان حدود 6 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که بیش از 90 درصد آن را عرصه‌های مختلف منابع طبیعی تشکیل می‌دهد و به عنوان قطب کشاورزی استان محسوب می‌شود اما متاسفانه با خشکسالی‌های پی در پی سال‌های اخیر اقتصاد متکی به کشاروزی را با مخاطرات جدی مواجه کرده است.

وی تصریح کرد: ابرکوه در عین محدودیت‌ها و کمتر توسعه یافتگی‌ها، پتانسیل‌ها و فرصت‌های ارزشمندی پیش روی توسعه و بالندگی دارد که آینده امید بخشی را برای اهالی به لطف خدا و حمایت‌های مسئولان رقم می‌زند، بزرگترین پتانسیل وجود فرهنگی غنی متاثر از افتخار صد در صدی جمعیت شیعه و محب اهل بیت(ع) است.

وی برخی از آثار تاریخی شهرستان را معرفی کرد و گفت: از مسئولان حاضر در جلسه درخواست می‌شود تا در راستای زدودن غبار محرومیت از چهره این شهر تاریخی که به عنوان یکی از 14شهر نمونه گردشگری معرفی شده است، اقدامات لازم را انجام دهند و راه را بر پیشرفت شهرستان هموار سازند.

فرماندار شهرستان ابرکوه گفت: ابرکوه با تقدیم بیش از 275 شهید، 550 جانباز، 33 آزاده و حضور بیش از 4 هزار جانباز در دوران دفاع مقدس، وفاداری خود را به نظام و انقلاب ثابت کرده است.

رسولی ادامه داد: یکی دیگر از افتخارات ابرکوه حضور امام رضا(ع) در 17 آبان سال 195 خورشیدی و همچنین حضور مقام معظم رهبری در تاریخ 15 دی‌ماه 1386 است.

وی تأکید کرد: در بخش آموزش عالی به دلیل مجاورت با شهرستان‌های شمال فارس و موقعیت خوبی که به لحاظ تأمین هیئت علمی بومی برای 5 مرکز آموزش عالی شهرستان از آن برخوردار است، در عین حال با وجود بیش از 3 هزار دانشجو نیازمند عنایت ویژه مسئولان است.

 

 

 

 

 


منبع خبر: روابط عمومی مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه            تعداد بازدید: تعداد مطالعه: 688


 

دیدگاه کاربران

 
Fatal error: Call to undefined function apache_getenv() in /var/www/vhosts/aghazadeh.org/httpdocs/APPs/DCMS/DCMSUtils/Statistic/tpro.php on line 0