آسیا به معماری ابرقو چشم دوخته است.
 آسیا به معماری ابرقو چشم دوخته است.
تکه ای از روزنامه کیهان سال 1352 که به برنامه تاسیس مرکز مطالعات آسیایی سازمان یونسکو در ابرکوه به دلیل وجود آتار ارزمشند در این شهر تاریخی و دستور ویژه فرح پهلوی اشاره میکند.
بیشتر ...
 

Holidays in Iran: readers’ travel tips
 عمارت آقازاده ابرکوه پیشنهاد گاردین به مسافران ایران
عمارت آقازاده پیشنهاد گاردین به مسافران ایران
بیشتر ...
 

زیباترین بادگیر ایران در خانه آقازاده ابرکوه یزد
 زیباترین بادگیر ایران در خانه آقازاده ابرکوه یزد
ایرنا-خانه آقازاده و بادگیر آن (که بر اسکناسهای دو هزار تومانی نقش بسته)مربوط به دوره قاجار است و در ابرکوه استان یزد ، محله دروازه واقع شده ودر تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۷۵ با شماره ثبت ۱۸۳۸ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است
بیشتر ...
 

خانه تاریخی آقازاده ابرکوه، میزبان متخصصان گردشگری ژاپن
 خانه تاریخی آقازاده ابرکوه، میزبان متخصصان گردشگری ژاپن
جلسه صبحانه کاری متخصصان و صاحبنظران گردشگری کشور ژاپن با مسئولان محلی شهرستان ابرکوه در محل خانه تاریخی آقازاده این شهر برگزار شد.
بیشتر ...
 

رئیس سازمان میراث فرهنگی:ابرکوه نیازمند تعریف تورهای گردشگری ویژه است
 بازدید دکتر سلطانی فر از مجموعه تاریخی پردیسان ابرکوه
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری استان یزد به ویژه شهرستان ابرکوه گفت: ابرکوه نیازمند تعریف تورهای گردشگری ویژه است.
بیشتر ...
 

در افتتاح نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری؛
 رئیس سازمان میراث فرهنگی از غرفه پردیس ابرکوه بازدید کرد
سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در افتتاح نهمین نمایشگاه بین‌المللی، از غرفه پردیس ابرکوه دیدن کرد.
بیشتر ...
 

سرهنگ عزیزآبادی، بازرسی ناجای یزد؛
  مشارکت مردم ، نقش اساسی در حفظ آثار دارد
سرهنگ عزیزآبادی، بازرسی ناجا، به همراه هیئت همراه و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان در بازدید از مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه، این ابنیه تاریخی را در سطح ایران شاخص دانسته و اظهار داشت: با توجه به اینکه شرایط فعلی بودجه دولت ها به تنهایی نمی تواند پاسخگوی مرمت و احیاء بناهای تاریخی باشد و با واسپاری این اماکن به مردم، می توان بخش اعظمی از مشکلات این حوزه را مرتفع ساخت و مردم را در حفظ میراث فرهنگی خود مشارکت داد.
بیشتر ...
 

 تشکل‌های گردشگری در ابرکوه ساماندهی می‌شود
باهدف فعالیت‌ها و تأسیس تشکل‌های گردشگری؛ کارگاه آموزشی و توان‌افزایی درزمینهٔ جایگاه، نقش و فعالیت‌های تشکل‌های فعال در حوزه گردشگری پایدار و میراث فرهنگی در ابرکوه برگزار شد.
بیشتر ...
 

رئیس سازمان نظام مهندسی استان خبر داد:
 مجموعه تاریخی آقازاده» ابرکوه خرداد 95 به بهره برداری می رسد
رئیس سازمان نظام مهندسی استان در حاشیه بازدید از مجموعه تاریخی آقازاده گفت: این پروژه با حمایت صندوق احیاء و بهرده برداری از اماکن تاریخی در خرداد 95 به بهره برداری می رسد.
بیشتر ...
 

با حضورمعاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی یزد؛
 از پروژه های متقاضیان سرمایه گذاری در شهرستان ابرکوه بازدید شد
محمد رضا نصیری، معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی یزد، از پروژه های متقاضیان سرمایه گذاری در شهرستان ابرکوه بازدید کرد.
بیشتر ...
 

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد خبر داد:
 تلاش برای ثبت بافت تاریخی ابرکوه با ساختاری متفاوت از سایر شهرهای یزد
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد در جلسه ای با حضور مسئولین شهرستان در محل فرمانداری از تلاش برای ثبت بافت تاریخی ابرکوه با ساختاری متفاوت از سایر شهرهای استان خبر داد و افزود: ما در این راستا تلاشی جدی برای ثبت جهانی درخت سرو ابرکوه به عنوان جزئی از درختان دیر زیست ایران داریم.
بیشتر ...
 

در شب یلدا؛
 درخت سرو کهنسال امسال مهمانان ویژه ای داشت/گزارش تصویری
بمنظور پاسداشت شب یلدا و کمک به ثبت جهانی سرو کهن سال، میراث طبیعت و ایجاد برند طبیعی مراسمی با حضور مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد و جمعی از مسئولین و فرهیختگان و علاقه مندان به آثار تاریخی انجام شد.
بیشتر ...
 

مدیر شرکت گردشگران آفاق روشن ابرکوه خبر داد:
 آغاز عملیات اجرایی مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه
عشرت روحی مدیر شرکت گردشگران آفاق روشن ابرکوه از آغاز عملیات اجرایی مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه خبر داد.
بیشتر ...
 

مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ابرکوه؛
 روضه خانه هایی که مدتهاست روزه روضه دارند
شهر ابرکوه دارای ارزشهای فرهنگی و تاریخی فراوانی است که متاسفانه برای خود شهروندان شهر نیز تا حدود زیادی ناشناخته مانده است؛ عدم آشنایی مردم و نبود مطالبات عمومی باعث شده است تا بسیاری از این اماکن پاسخگویی برای وضع و حال نابسمان خود نداشته باشد. طلب پاسخ از مردم و مجاب نمودن آنها توسط ادارات می تواند بسیاری از بی توجهی ها و نابسامانی های وضع فعلی را بسامان نماید؛ چرا که توجه مردم احساس مسئولیت و ایجاد انگیزه برای مدیریت شهر خواهد نمود تا به اولویت های مردمی پاسخی درخور و شایسته دهد.
بیشتر ...
 

مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ابرکوه:
 فرسودگی شهر ابرکوه نیاز نگاه مدیریتی واحد می باشد
اکثر شهرهای ایران با پدیده ای نظیر حاشیه نشینی، معضل بافت های فرسوده، اسکان غیر رسمی و مشکلاتی از این قبیل روبرو هستند که تلاشهای متعدد ولی پراکنده غیر پیوسته ای که در کشور ما صورت گرفته تاکنون نتوانسته مشکل را تعدیل کند؛ در این میان شهرهای تاریخی نیز مشکل نحوه برخورد و چگونگی حفاظت از بافت های تاریخی خود را نیز به عنوان مساله ای که تاکنون باقی مانده با خود دارند.
بیشتر ...
 

فرماندار ابرکوه:
 ابرکوه جزو 14 شهر نمونه گردشگری ایران قرار گرفت
فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه این شهرستان جزو 14 شهر نمونه گردشگری ایران قرار گرفته است، گفت: باید هماهنگی‌های لازم برای معرفی بیشتر این شهر به گردشگران انجام شود.
بیشتر ...
 

با حضور جمعی از مسئولین ادارات شهرستان ابرکوه؛
 جلسه هماهنگی برگزاری مراسم 17 آبان تشکیل شد
با پیگیری‌های متعددی که از اوایل سال 1380 صورت پذیرفت، سرانجام مرکز پژوهش‌های آستان قدس رضوی در شهریورماه سال 1383 در پاسخ به نامه شورای اسلامی شهر ابرکوه، تاریخ دقیق ورود امام رضا(ع) به این شهر را به طور مستند و با تخمین مسافات و منازل طی طریق شده اعلام کرد.
بیشتر ...
 

 عزا خانه های سنتی ابرکوه انگشت شمار شده اند/بکوشیم تا این سنت به دست فراموشی سپرده نشود
برپایی مجالس عزای اهل بیت علیهم السلام درطول سال بویژه محرم وصفر، بهار پیوند ارادتمندان به خاندان عصمت و رسالت و مبین میزان عشق و ارادت مسلمانان به سرور جوانان بهشت و سبط پیامبراست.
بیشتر ...
 

در روز عاشورا؛
  مقتل خوانی در ابرکوه جانی دوباره گرفت
مقتل به کتابی گفته میشود که وقایع روز عاشورا را به ثبت رسانده است و مقتل‎خوانی، مربوط به اقامه عزای حسینی است. مقتل لهوف معتبرترین و دقیق ترین مقتل در دسترس است. این مقتل از دو مسلک تشیکل شده که مسلک اول درباره وقایع روزهای پیش از عاشورا و مسلک دوم درباره روز عاشورا است.
بیشتر ...
 

 همکاری شهرداری و اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در بهسازی "محله پشت آسیاب" دهکده ای در دل شهر
آثار باستانی هر کشور پیشینه تاریخی آن کشور محسوب می گردد و این آثار دارای ارزش و اهمیت فراوانی هستند مردم با دیدن آنها به وحدت ارزش های انسانی پی می برند و آثار باستانی را میراثی همگانی می دانند. هر تکه ای از ایران دارای ارزش تاریخی است و تمدنی چند هزارساله و برای حفظ و نگهداری آن باید تلاش بسیار نمود، به همین منظور با حضور رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه و مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ابرکوه از بافت تاریخی محله پشت آسیاب بازدیدی انجام شد.
بیشتر ...
 

 
1 2 صفحه:

Fatal error: Call to undefined function apache_getenv() in /var/www/vhosts/aghazadeh.org/httpdocs/APPs/DCMS/DCMSUtils/Statistic/tpro.php on line 0